Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Suomiai užfiksavo padidėjusi radioaktyvumą

atsisiųstiSuomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojanti institucija (STUK) išplatino pranešimą žiniasklaidai, kad š. m. kovo 3 ir 4 dienomis Helsinkyje paimtuose atmosferos oro mėginiuose buvo nustatytas didesnis cezio radionuklido Cs-137 aktyvumas, kuris kubiniame metre oro siekė 4 000 μBq ir apie tūkstantį kartų viršijo įprastą aktyvumo lygį. Nors toks Cs-137 aktyvumas ore yra neįprastai didelis, tačiau pavojaus gyventojų sveikatai nekelia.

Kovo 4 ir 5 d. Helsinkyje paimtuose oro mėginiuose Cs-137 koncentracija normalizavosi ir kubiniame metre oro buvo 12 μBq. STUK patvirtino, kad minėtomis dienomis nei branduolinių, nei radiologinių avarijų Suomijoje ar kaimyninėse šalyse neįvyko. STUK toliau aiškinasi galimą Cs-137 padidėjimo Helsinkio atmosferos ore kilmę, kuri, tikėtina, gali būti vietinio pobūdžio.

Radiacinės saugos centras susisiekė su Aplinkos apsaugos agentūra, kuri patvirtino, kad, tiesioginių atmosferos oro matavimų duomenimis, Cs-137 padidėjimo Lietuvoje nenustatyta.

(Visited 61 times, 1 visits today)
123456