Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Tremties poezijos ir muzikos vakaras

V.Zaliene

Gruodžio 5 d. 16 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko tremties istorijos tyrinėjimo, susipažinimo ir bendravimo su savo krašto tremtiniais poezijos ir muzikos vakaras „Atmintis, įveikusi užmarštį“.

 

Renginį organizavo Lietuvos Politinių kalinių ir Tremtinių sąjungos Kretingos filialas, projekto vadovė – pirmininkė Valerija Žalienė ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, koordinatorė – Skaitytojų aptarnavimo skyrius vedėja Nijolė Raudytė.

 

Poezijos ir muzikos vakare dalyvavo gausus būrys žmonių, tarp kurių buvo nemažai garbių svečių – Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, mero pavaduotojas Vytautas Ročys, kiti tarybos nariai, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė ir vyr. specialistė Dalia Činkienė.

 

 

ZMaciuviene

Tautodailininkė Leokadija Kaukėnienė kartu su dukra Janina Žvaginiene pristatė savo tremties prisiminimų knygutę. Perskaitytos ištraukos ir realūs pasakojimai apie slapstymąsi, tremtį, badą ir kitus patirtus vargus sugraudino ne vieną klausytoją. Tremties dainas atliko Kretingos kultūros centro tremtinių choras „Atminties versmė“ (Vadovė Rūta Jurgutienė).

 

Kraštietės poetės Agotos Daugnoraitės-Vičiulienės (1929 m. kovo 25 d. – 1971 m. gegužės 3 d.) pagrindinius gyvenimo faktus pristatė Zofija Mačiuvienė (Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Raguviškių filialo vyr. bibliotekininkė). Atsiminimai, artimųjų liudijimai ir kita medžiaga apie A. Daugnoraitę-Vičiulienę vis dar yra renkama. Dalis kūrybos įamžinta nedidelio tiražo eilėraščių knygelėje „Tau mano dainos, Lietuva Tėvyne…“, kurią išleido poetės tremties draugės. Daugiau apie nepamirštą Kretingos krašto šviesuolę papasakojo ir savo prisiminimais pasidalino jos studijų draugė Sofija Ruškutė-Ulčinskienė.

 

Kretingos Pranciškonų gimnazijos mokinės perskaityti A. Daugnoraitės-Vičiulienės eilėraščiai tarsi įprasmino vieną pagrindinių Lietuvos Politinių kalinių ir Tremtinių sąjungos Kretingos filialo projekto „Atmintis įveikusi užmarštį…“ tikslų, apjungti 3 kartas – ištremtuosius, tremtyje gimusius ir dabartinį jaunimą.

 S.Ruskute

 

Kretingos rajono savivaldybės

M. Valančiaus viešoji biblioteka

 

Kretingos.info

(Visited 96 times, 1 visits today)
123456